Mk 3,31-35

Stanąć w obecności Bożej: Bóg jest obecny tu i teraz.

Prośba ogólna: Prosić Boga, Pana naszego, aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały Jego Boskiego Majestatu. (CD46).

Ustalenie miejsca, obraz do medytacji: wyobraź sobie scenę z rozważanego fragmentu Ewangelii

Prośba o owoc medytacji: o spotkanie się z Jezusem

  1. Jezus wyjaśnia w dzisiejszej Ewangelii, że Jego matką i bratem jest ten, kto wypełnia wolę Boga.
  • Jezus mówi o relacjach, o tym kto jest Jego matką, kto bratem. Spójrz na swoje relacje z innymi: jak wyglądają, co dla ciebie znaczą, dlaczego w nich jesteś? Jak chcesz, by dalej one wyglądały?
  • Wola Boża wydaje się być dla wielu z nas czymś, co musimy odgadnąć, odczytać z zapisanej księgi. Przy tym wielokrotnie ogarnia nas lęk, że jeśli źle odczytamy wolę Bożą to czeka nas piekło, a przynajmniej jakaś kara. Gdyby wszystko było zapisane, to jaka byłaby moja wolność i odpowiedzialność za moje życie? Może warto spojrzeć na Wolę Bożą z perspektywy tego, co pojawia się w mojej codzienności – co mnie przybliża do Boga w miejscu, gdzie jestem?
  1. Przyjdź do Jezusa. Odnajdź w sobie miejsce i wejdź do tego miejsca, aby się z Nim spotkać.

 

Medytacja: Św.Ignacy zachęca w CD2 …Bo przecież nie obfitość wiedzy, ale wewnętrzne odczuwanie i smakowanie rzeczy zadawala i nasyca duszę, czyli zostajemy tam, gdzie odczuwamy poruszenie… i nerwowo nie staramy się iść dalej, wszystkiego zaliczyć/odhaczyć.

Rozmowa końcowa: Rozmowę końcową, ujmując ją trafnie, należy odbyć tak, jakby przyjaciel mówił do przyjaciela, albo sługa do pana swego, już to prosząc o jaką łaskę, już to oskarżając się przed nim o jakiś zły uczynek, już to zwierzając mu się ufnie ze swoich spraw i prosząc go w nich o radę. Odmówić Ojcze nasz.(CD54).

 

 

 

 

 

 

 

0 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *