Mk 1,21-28

Stanąć w obecności Bożej: Bóg jest obecny tu i teraz.

Prośba ogólna: Prosić Boga, Pana naszego, aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały Jego Boskiego Majestatu.(CD46).

Ustalenie miejsca, obraz do medytacji: Zobacz scenę uzdrawiania z Ewangelii

Prośba o owoc medytacji: abym zauważał i doświadczał mocy działania Jezusa we mnie i w moim życiu

  1. Św. Marek napisał Ewangelię na prośbę Rzymian, szczególnie kierując ją do chrześcijan nieżydowskiego pochodzenia. Opisuje w niej uzdrowienia i cuda, które dla odbiorców Jego Ewangelii są oznaką, Boskiego działania, mocy Boga, co w konsekwencji pozwala im mówiąc dzisiejszym językiem pogłębiać wiarę i wierzyć w Jezusa Chrystusa.

Czego szukasz w Chrystusie? Co pozwala ci wzmacniać twoją wiarę w Niego?

  1. Szatan krzyczy, jest głośny, spektakularny, musi być widowiskowy. Bóg przychodzi w ciszy, do głębi Twojego serca, robi to bez krzyku, nie potrzebuje rozgłosu. Bogu zależy tylko na relacji miłości z Tobą. Bożą obecność możesz odnaleźć we wszystkich rzeczach, tych bardzo prostych jak chodzenie, patrzenie, rozmowa, smakowanie. Wystarczy uwrażliwić wszystkie swoje zmysły.

Jak dzisiaj do ciebie przyszedł Bóg, gdzie i w jakich działaniach Go dostrzegłeś?

  1. Wszystkich ogarnęło zdumienie… Co ciebie zdumiewa, zaskakuje? Czy pozwalasz sobie na bycie zaskoczonym, czy coś cię blokuje przed tym? Jak ty zaskakujesz najbliższych, jak Ty zaskakujesz Boga?

Czy coś cię zaskoczyło w tej modlitwie?

  1. Daj sobie kilka minut na bycie w obecności Jezusa, jeśli potrzebujesz i chcesz wypowiadaj Jego imię: Jezus.

Medytacja: Św.Ignacy zachęca w CD2 …Bo przecież nie obfitość wiedzy, ale wewnętrzne odczuwanie i smakowanie rzeczy zadawala i nasyca duszę, czyli zostajemy tam, gdzie odczuwamy poruszenie… i nerwowo nie staramy się iść dalej, wszystkiego zaliczyć/odhaczyć.

Rozmowa końcowa: Rozmowę końcową, ujmując ją trafnie, należy odbyć tak, jakby przyjaciel mówił do przyjaciela, albo sługa do pana swego, już to prosząc o jaką łaskę, już to oskarżając się przed nim o jakiś zły uczynek, już to zwierzając mu się ufnie ze swoich spraw i prosząc go w nich o radę. Odmówić Ojcze nasz.(CD54).

 

 

 

0 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *