Medytacja Mt 13,36-43

Stanąć w obecności Bożej: Bóg jest obecny tu i teraz.

Prośba ogólna: Prosić Boga, Pana naszego, aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały Jego Boskiego Majestatu.(CD46).

Ustalenie miejsca, obraz do medytacji: Zobacz cały świat. Ten świat jest glebą, gotową na przyjęcie nasion. Jezus zatem rozrzuca nasiona po całej glebie. Potem zobacz jak dba o nie: podlewa,  daje słońce, nawozi kiedy trzeba. Nasiona zaczynają kiełkować, rosną zielone łodyżki i listki, aż w końcu rośliny zaczynają owocować. Zobacz tę scenę oczami wyobraźni, poczuj zapach roślin i smak owoców.

Prośba o owoc medytacji: abym był nasieniem, które wydaje dobre owoce 

  1. Zobacz siebie jako nasienie, które Jezus posiał na najlepszej glebie, o które ciągle dba z miłości. Zobacz jak troszczy się o Ciebie – co konkretnie robi, bo wie, że żadne inne nasienie nie jest w stanie wydać takich samych owoców jak Ty. Jesteś więc dla Niego niepowtarzalny i wyjątkowy. 
  2. Codzienne wydajesz owoce – zastanów się jakie i co z nimi robisz dalej: zatrzymujesz dla siebie, dzielisz się z innymi czy może jest Ci trudno je zobaczyć? Możesz poprosić o łaskę otwartych oczu, która pomoże Ci dostrzec Twoje owoce.
  3. Kto ma uszy niechaj słucha. Zachęcam Cię w tym wakacyjnym czasie do słuchania. Jeśli jesteś nad morzem – słuchaj jego szumu, jeśli jesteś w górach- słuchaj ciszy gór,  jeśli jesteś w mieście – słuchaj głosów miasta…..Po prostu słuchaj, a możesz się zdziwić, jak wiele usłyszysz. Powodzenia!

Medytacja: Św.Ignacy zachęca w CD2 …Bo przecież nie obfitość wiedzy, ale wewnętrzne odczuwanie i smakowanie rzeczy zadawala i nasyca duszę, czyli zostajemy tam, gdzie odczuwamy poruszenie… i nerwowo nie staramy się iść dalej, wszystkiego zaliczyć/odhaczyć.

Rozmowa końcowa: Rozmowę końcową, ujmując ją trafnie, należy odbyć tak, jakby przyjaciel mówił do przyjaciela, albo sługa do pana swego, już to prosząc o jaką łaskę, już to oskarżając się przed nim o jakiś zły uczynek, już to zwierzając mu się ufnie ze swoich spraw i prosząc go w nich o radę. Odmówić Ojcze nasz.(CD54). 

0 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *