Medytacja Mt 12,46-50

Stanąć w obecności Bożej: Bóg jest obecny tu i teraz.

Prośba ogólna: Prosić Boga, Pana naszego, aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały Jego Boskiego Majestatu.(CD46).

Ustalenie miejsca, obraz do medytacji: Jezus przemawia do tłumu. Zobacz miejsce, gdzie jest – może wewnątrz świątyni. W tym czasie Maryja wraz z krewnymi przychodzą do Jezusa. Ktoś ze gromadzonych zauważa Ich i oznajmia Jezusowi Ich przybycie. Jezus jednak nie wychodzi do przybyłych ludzi, lecz zaczyna wyjaśniać co to znaczy być matką, siostrą i bratem. Bądź w tej senie.

Prośba o owoc medytacji: o łaskę wolnego serca

  1. … kto wypełnia wolę mojego Ojca, …, ten jest moim bratem, siostrą i matką.

Wola Boża to miłość, która szuka sposobu wyrażenia siebie w konkretnych okolicznościach.  To nie przeznaczenie. To szukanie odpowiedzi na pytanie: Jak mogę w danej konkretnej sytuacji służyć Bogu? Pełnić wolę Bożą to również rozpoznawać swoje pragnienia i podążać za pragnieniami serca jak najbardziej wolnego. To znaczy serca, które w swoich wyborach kieruje się większa chwałą Bożą. Wybiera to, co przyniesie większe dobro.

Możesz spojrzeć na życie Jezusa. On najdoskonalej żył zgodnie z wolą Bożą. Zobacz co to znaczyło w Jego życiu.

Spójrz na swoje życie: jak Ty rozpoznajesz i wypełniasz wolę Bożą? Czym kierujesz się w swoich wyborach? 

  1. Bądź z Jezusem w tej scenie. Porozmawiaj z Nim o rozpoznawaniu woli Bożej. Możesz Poprosić o łaskę wolnego serca, które kieruje się w swoich decyzjach większą miłością. 

Medytacja: Św.Ignacy zachęca w CD2 …Bo przecież nie obfitość wiedzy, ale wewnętrzne odczuwanie i smakowanie rzeczy zadowala i nasyca duszę, czyli zostajemy tam, gdzie odczuwamy poruszenie… i nerwowo nie staramy się iść dalej, wszystkiego zaliczyć/odhaczyć.

Rozmowa końcowa: Rozmowę końcową, ujmując ją trafnie, należy odbyć tak, jakby przyjaciel mówił do przyjaciela, albo sługa do pana swego, już to prosząc o jaką łaskę, już to oskarżając się przed nim o jakiś zły uczynek, już to zwierzając mu się ufnie ze swoich spraw i prosząc go w nich o radę. Odmówić Ojcze nasz.(CD54). 

0 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *