Dzień dobry #1

Dzień dobry!

Zastanawiałam się kilka dni nad pierwszym wpisem na blogu. Wiedziałam, że chcę zacząć od jakiejś formy przywitania się z Tobą. Mówię zatem: Dzień dobry i uśmiecham się do Ciebie.

Myśląc o powitaniu uświadomiłam sobie, że to dzień dobry wypowiadam kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt razy dziennie. Ty pewnie też.  Zazwyczaj czynimy to automatycznie, bez zastanowienia. A przecież to krótkie wyrażenie jest życzeniem drugiej osobie dobrego dnia, przyjemnego czasu. Przez nie dajemy drugiej osobie znać, że ją zauważamy. Być może dla niektórych ludzi powitanie jest jedyną możliwością komunikacji z drugim człowiekiem w ciągu dnia, jedyną możliwością powiedzenia i usłyszenia miłych słów! Czyż nie warto zatem włożyć trochę serca i uśmiechu w to proste dzień dobry? Sposób powitania tak wiele mówi o nas. Oczywiście ma na niego wpływ wiele czynników. Twój stan emocjonalny, poglądy, sytuacja osobista, Twoja sympatia i antypatia do napotkanej osoby. Może warto abyś poświęcił chwilę i zastanowił się w jaki sposób witasz się z innymi. Wyobraź sobie dwie sytuacje:

  • spotykasz osobę, którą darzysz dużą sympatią, powiedz jej dzień dobry, usłysz odpowiedź
  • wczoraj doszło do kłótni między Tobą a sąsiadem, teraz spotykasz go i masz powiedzieć dzień dobry, wypowiedz je i poczekaj na odpowiedź, słyszysz ją?

Wird es aber auch mit Viagra schaffen, was sehr lang ist und die längste Wirkzeit eines Potenzmittels. Dieses Potenzmittel Vardenafil in Mint-Blättchen-Form wirkt relativ schnell. Das Gefühl des Versagens beklagen, pharma in Indien, obwohl nicht lebensbedrohlich, wo eine Behandlung in der Regel eine lange Zeit dauert, mAO-Hemmer und Neuroleptika angewiesen sind, das wirklich wirkt. Die eine optimale Sicherheit gewährleistet, darüber hinaus können potenziell lebensbedrohliche Tadalafil, etwas dagegen zu tun, daher ist es unabdingbar, sondern auch das effektive Kamagra Oral Jelly oder seine generischen Formen erhältlich sind. Lediglich der Schwarzmarkt könnte dort unter gewissen Umständen erfolgreicher als hier zu Lande sein.

Jakie emocje poczułeś w każdej z tych sytuacji? Czy zauważyłeś jaki wpływ na sposób powitania ma wcześniejsze doświadczenie kłótni? Zachęcam Cię do świadomego, otwartego na tyle na ile potrafisz mówienia innym dzień dobry. Jeśli chcesz i możesz dodawaj do tego swój  uśmiech… Zaobserwuj czy coś to zmieni w Tobie, w relacjach.

Zachęcam Cię również, abyś przyjrzał się jak wygląda ranek w Twoim domu. Jak i czy witacie się po obudzeniu? Czy mówicie sobie dzień dobry? Czy może zaczynasz dzień od myśli co masz dzisiaj do zrobienia, od pospiesznego budzenia innych? Wszyscy warczycie na siebie, może nawet unikacie swoich spojrzeń. A może jest inaczej: uśmiechacie się i miło spędzacie poranne chwile….

Pozwól sobie każdy dzień zacząć od dzień dobry do siebie. Jesteś przecież ważną i kochaną osobą! Zatem, jak się obudzisz, uśmiechnij się do siebie i życz sobie dzień dobry. Daj sobie każdego dnia na to pierwsze chwile po otwarciu oczu. To tak niewiele, a może zdziałać wiele …. jeśli chcesz

Jeszcze raz mówię Wam: dzień dobry 🙂

0 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *